Przegląd/wizyta adaptacyjna
bezpłatnie
Wypełnienie ubytku w zębie mlecznym
70 zł
Lakowanie bruzd
30 zł za ząb
Lakierowanie
70 zł
Lapisowanie
50 zł
METODY PŁATNOŚCI
Gotówka
Płatność kartą
DLACZEGO MY?
Zapraszamy najmłodszych pacjentów na wizyty adaptacyjne, przeglądy uzębienia, leczenie próchnicy, zabiegi z zakresu profilaktyki fluorowej i usuwanie zębów. W miłej i przyjaznej atmosferze staramy się przeprowadzać wszystkie zabiegi z wyjątkową delikatnością i dostosowywać je do charakteru i zachowania każdego małego pacjenta indywidualnie.
Dentysta dziecięcy
Pierwsza wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z traumą i negatywnymi emocjami. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie dziecka, a na spotkanie w gabinecie umówić się jeszcze zanim pojawi się próchnica, a małe ząbki zaczną boleć.
Nie można też zapominać o sprawie najważniejszej, czyli wybraniu dobrego gabinetu i specjalisty, który wykaże się właściwym podejściem do malucha, cierpliwością i opanowaniem. Dentysta dziecięcy często decyduje bowiem nie tylko o zdrowiu uzębienia naszego malucha, ale też o późniejszym stosunku do lekarza tej specjalności. Nie bez powodu koszmar wyniesiony z dzieciństwa ciągnie się za wieloma osobami przez długie lata dorosłego życia. Nie daje o sobie zapomnieć i co gorsze, zniechęca do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.
A przecież takiego podejścia można uniknąć. Przede wszystkim nigdy nie należy straszyć dziecka dentystą. Negatywne emocje i lęk nie dodają odwagi, a sprzyjają wyzwalaniu poczucia niepewności i obaw. To zupełnie niepotrzebne.
Starajmy się również nie przenosić swojego własnego strachu na pociechę. Nie opowiadajmy w obecności dziecka, że boimy się wizyt, że leczenie boli. Takie komentarze, nawet usłyszane przypadkowo, mogą wywołać niepokój i niechęć.
Spróbujmy odpowiednio przygotować malucha do wizyty. Opowiedzmy, czym zajmuje się dentysta dziecięcy, jak wygląda gabinet i dlaczego trzeba do niego chodzić. Możemy też opisać, jak przebiega takie spotkanie: że siada się na specjalnym fotelu, że trzeba otworzyć buzię, że pani świeci na ząbki lampą, ogląda je przy użyciu różnych przyrządów (np. malutkich lusterek). Zadbajmy o to, by rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości, wyjaśnić niepewne kwestie, spokojnie, rzeczowo i zrozumiale odpowiedzieć na pojawiające się pytania. W naszym gabinecie zkładamy maluchom kolorowe wypełnienia, co może niektórych zachęcić do leczenia.
Kiedy umówić się na pierwszą wizytę? Zazwyczaj w wieku 6-12 miesięcy kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne. Wtedy może ocenić przebieg ząbkowania, wyjaśnić rodzicom jak dbać o higienę jamy ustnej u niemowlaka, na co zwracać uwagę podczas mycia. Ważne aby podkreslić wpływ diety na stan uzębienia, niewłaśniwe jest podawanie szczególnie w butelce na noc słodkich napojów, soków, słodzonych herbatek czy kaszek. Powoduje to rozległą próchnice tak zwana butelkową, która błyskawicznie uszkadza ząbki, powstaja stany zapalne, co może rzutowac także na stan stałych zębów w przyszłości, powoduje problemy z mówieniem, seplenienie, defekt estetyczny a nawet problemy psychologiczne. Bezwzględnie na pierwszą świadomą wizytę natomiast należy umówić trzy-, czterolatka, u którego wyrżnęły się już wszystkie mleczaki. Stomatolog sprawdzi zgryz pociechy, stwierdzi, czy nie rozwija się próchnica, przeprowadzi lakowanie lub fluoryzację, zaleci działania profilaktyczne.
Gdy stomatolog stwierdzi nieprawidłowy zgryz lub nawyki typu ssanie palca, smoczka, zagryzanie warg czy policzków zaleci odpowiednie ćwiczenia lub płytki przedsionkowe, które można stosować juz w uzębieniu mlecznym.