Leczenie zęba jednokanałowego
od 200 zł
Leczenie zęba dwukanałowego
od 350 zł
Leczenie zęba trzykanałowego
od 450 zł
Leczenie w mikroskopie
od 500 zł
METODY PŁATNOŚCI
Gotówka
Płatność kartą
DLACZEGO MY?
Endodoncja - w dobie nowoczesnej endodoncji jesteśmy w stanie przeprowadzić precyzyjne leczenie kanałowe i zachować ząb w jamie ustnej przez dłuższy czas. Stosujemy nowej generacji urządzenia - Endomaster (zapewnia pomiar długości kanału i dokładne wypełnienie), ozon (dezynfekcja kanału, leczenie zmian zapalnych), laser (działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe), radiografię cyfrową (możliwość kontroli radiologicznej przy zminimalizowaniu dawki rtg), kamerę wewnątrzustną i lupy (zapewniają dobrą widoczność podczas zabiegu).
Endodoncja
Zdarza się, że jeśli zbyt długo zwlekamy z wizytą u dentysty, próchnica atakuje coraz głębsze struktury i jedynym ratunkiem dla zęba okazuje się leczenie kanałowe, czyli endodontyczne. Dawniej taki zabieg uważano za nieprzyjemny i bolesny, dlatego osoby cierpiące przez kilka dni z powodu bólu zęba, częściej decydowały się na ekstrakcję, niż walkę o zdrowe uzębienie.
Dzisiaj zmieniło się podejście zarówno do kwestii usuwania zębów, jak i ich leczenia. Współcześnie walczy się o każdy własny ząb. Zupełnie inaczej wygląda też sam zabieg. Endodoncja współcześnie oferuje naprawdę spore możliwości, nowoczesny sprzęt i materiały stomatologiczne a także leki i preparaty, które ograniczają zarówno ryzyko bólu, jak i skracają czas leczenia.
Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe? Długo nieleczone ubytki rozszerzają się i wnikają w głąb zęba. Z czasem próchnica dociera do zębiny i miazgi, a namnażające się bakterie prowadzą do stanu zapalnego objawiającego się silnymi dolegliwościami bólowymi. Zazwyczaj ząb jest wtedy bardzo wyczulony na temperatury (wysokie i niskie) spożywanych pokarmów, napojów. Pojawia sie silny, pulsujący ból nocny a czasem także przy nagryzaniu lub samoistny. To najwyższy czas, by podjąć leczenie. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko, dojdzie do martwicy lub zgorzeli, ostrego zapalenia ozębnej, a nawet powstania ropnia. W razie konieczności stomatolog wykona prześwietlenie przed leczeniem– to procedura w przypadku endodoncji, która pozwala ocenić stopień zaawansowania uszkodzeń. Jeśli lekarz uzna, że ząb można uratować, zaproponuje leczenie kanałowe. Dzisiaj jest to zabieg wykonywany w razie potrzeby w znieczuleniu miejscowym, a nierzadko nawet w trakcie jednej wizyty.
Podczas leczenia najpierw usuwana jest próchnica, odsłaniane i oczyszczane są kanały (ich głębokość ocenia specjalne precyzyjne urządzenie, którym dysponujemy - endometr). W naszym gabinecie do obejrzenia wewnętrznych struktur zęba stomatolodzy wykorzystują lupy i mikroskop Carl Zeiss. Leczenie w mikroskopie pozwala przy użyciu znacznego powiększenia do 40 razy na doskonałe i pracyzyjne obrazowanie. Dzieki temu możliwe jest:
- odnalezienie ujść kanałów
- zlokalizowanie kanałów dodatkowych
- udrożnienie zakrzywionych, wąskich i zobliterowanych kanałów
- leczenie resorpji
- zlokalizowanie perforacji
- usunięcie złamanych narzędzi
- usunięcie wkładów koronowo korzeniowych lub stosowanego kiedyś do wypełnienia cementu przy powtórnym leczeniu endodontycznym re-endo
Po usunięciu miazgi wnętrze zęba płucze sie specjalnymi środkami, dyzenfekuje , a następnie szczelnie wypełnia materiałem obojętnym dla ludzkiego organizmu i prześwietla, aby sprawdzić, czy leczenie przyniosło pożądany efekt. Dodatkowo możemy wspomagać się urzadzeniem generującym ozon Ozonytron, które posiadamy w gabinecie. Do określenia długości kanału korzeniowego stosujemy specjalistyczne urządzenie- endometr. Pozwala on na określenie jaka jest długość robocza kanału i odpowiednie wypełnienie go, bez ryzyka przepchnięcia materialu poza wierzchołek. Dysponujemy także bezprzewodowym systemem do wypełniania kanałów gutaperką na ciepło E&QMaster, co daje możliwość dokładnego wypełnienia najbardziej skomplikowanych anatomicznie kanałów korzeniowych. Pracując E&Q Master zamykamy szczelnie kanały w trzech wymiarach, nie drażnimy tkanek okołowierzchołkowych oraz nie przebarwiamy zęba. Posiadamy aparat rentgenowski Planmeca i system radiowizjografii Kodak, dzięki którym możemy uzyskać doskonały i czuły obraz bez konieczności wychodzenia z gabinetu. Zdjęcia wykonujemy na miejscu a wynik automatycznie pojawia sie na monitorze komputera.
W wielu przypadkach mozliwe jest przeprowadzenie całego leczenia na jednej wizycie. Wiele zależy od dolegliwości z jakimi zgłosił się pacjent i stanu zęba oraz okolicznych tkanek. W przypadku zaawansowanej martwicy, zgorzeli czy zmian ropnych konieczne sa kolejne wizyty. Często w leczeniu uporczywych dolegliwości stosujemy laser biostymulacyjny i ozon.
Wyleczony ząb niekiedy ciemnieje. Można jednak skutecznie rozjaśnić go od wewnątrz (zazwyczaj podczas kilku wizyt) albo założyć licówkę lub koronę. w przypadk rozległego uszkodzenia korony zęba może byc niezbędna odbudowa protetyczna z wykorzystaniem włókna szklanego lub wkłądu koronowo korzeniowego.